Кришталева печера - Камянець-Подільська фортеця - заповідник подільські товтри PDF Друк e-mail
Написав Манілко Лілія
Четвер, 18 листопада 2010, 15:33

Студенти екологи завжди намагаються навчитися та побачити більше. Саме тому вони часто подорожують мальовничими куточками нашої країни, а у цьому їм допомагає наш чудовий викладач Віталій Анатолійович Іщенко, який залюбки організовує активний відпочинок студентів.

Цього разу наша подорож розпочалась з Кришталевої печери, яка знаходиться в селі Кривче Борщівського району, що на Тернопільщині. МИ йшли 500 метрів коридором до казкових видів основної частини печери, потім ще 1200 метрів ми продовжували нашу екскурсію дивовижними залами наповненими первозданною красою підземного царства. Дана печера посідає четверте місце на Україні, та входить до 10 найбільших гіпсових печер планети, це не дивно, адже зайшовши туди занурюєшся у дивовижну атмосферу спокою та затишку. Час у печері ніби зупиняється. Суцільний килим із кристалів молочно-білого гіпсу вкриває стіни коридору мерехтливо виблискуючи тисячами граней у світлі прожекторів і ліхтариків. Можна годинами стояти у захопленні та милуватися  дивовижною красою підземного царства. Світ печери овіяний незліченною кількістю легенд.  Подолавши понад 2800 метрів ми знову могли милуватися блакитним небом.

Потім ми відправилися у Камянець-Подільський, пройшовши найвидатнішими місцями Старого Міста ми потрапили у фортецю. Ми ніби перенеслись у XIV століття. Замок приголомшив своєю загадковістю.

Наступна зупинка змусила нас затамувати подих і завмерти, милуючись неперевершеним краєвидом, який відкрився перед нами. Товтри - це залишки узбережних рифів, витягнених паралельно давній береговій лінії. Аналогів у світі немає. Заповідник прийняв нас з усією гостинністю. Ми мали змогу насолоджуватися природою, казковим заходом сонця на узбережжі р. Дністер та загатковим скельним монастирем. Усіх емоцій не передати, враження неймовірні. Поїздка вдалася на славу. Дякуємо Віталію Анатолійовичу Іщенку з нетерпінням чекаємо нових подорожей!!!

Останнє оновлення на Четвер, 18 листопада 2010, 16:35