Збережи ялинку, не рубай її! PDF Друк e-mail
Середа, 14 квітня 2010, 07:46

На базі Вінницького національно технічного університету була проведена Всеукраїнська акція «Не рубай ялинку!», що направлена на збереження зеленого багатства України – хвойних лісів.

Новий рік – один з не багатьох свят, який відзначають всі. Це в дійсності всенародне свято! На жаль, є в нього і негативна сторона: передноворічні дні – це час, коли в великій кількості заготовлюють хвойні дерева… Заготовлюються для того, щоб через один-два тижні після свят бути викинутими на смітник. Задовольняючи, взагалі-то, звичайні забаганки, що називаються традицією, під сокирою зникають не окремі сосни та ялини, а цілі квартали лісу.

За даними досліджень нашому місту потрібно близько 200 тис. сосен або ялинок. Щорічно заготовлюється їх набагато менше… Чим буде заповнена утворена прогалина? Частина – безцінними карпатськими ялинками, частина – штучними, частина браконьєрським «продуктом».
Щорічно в передсвяткові дні гине декілька мільйонів ялинок.
Хвойний ліс насичує атмосферу фітонцидами, добре поглинає шум, служить фільтром від пилу.

Чи так вже незамінна в нашому будинку жива новорічна ялинка???? Її з великим успіхом може замінити синтетична. А щоб в кімнаті відчувався аромат хвої, достатньо однієї-двох гілочок ялинки чи сосни, оформлених в оригінальну композицію. До речі, ці гілочки отримують під час санітарних чисток лісу, що не завдає шкоди довкіллю.

В той же час, 30% вінничан погодяться замінити новорічну ялинку на букет з хвойних гілок. При нашій економічній ситуації, це ще і вихід для тих, хто не зможе дозволити собі придбати цілу ялинку, адже ціна їй на базарах понад 100 і більше гривень.

Новорічний настрій можуть створити зі смаком складені новорічні букети. Це так званий перед новорічний фітодизайн.

Студенти підготували новорічні композиції, які були представленні перед журі. Різноманітні ідеї було втілено у реальність, ялинки та новорічні композиції виділялися своєю оригінальністю та простотою у виконанні, а головне вони не потребують великих затрат грошей чи часу. Кожен зможе повторити шедевр вигаданий студентами та прикрасити свою оселю.
Усі учасники акції були нагородженні солодощами, а ті хто зайняв призові місця отримали грошову винагороду. Перше місце отримала ялинка групи 1 ЕКО-06 «Новорічна несподіванка», друге – 2 ЕКО-07 «Ялинка-макаронинка», а третє – 1 ЕКО-05 «Новорічний натюрморт».

Ми пропонуємо альтернативу живим ялинкам, складання новорічних букетів дозволить зберегти мільйони красунь!

«Збереження новорічних традицій не повинно шкодити природі»!

Останнє оновлення на Четвер, 15 квітня 2010, 10:09