День св. Валентина PDF Друк e-mail
Середа, 14 квітня 2010, 07:44

День Святого Валентина, свято усіх закоханих. Раніше це свято у нашій країні не відзначалося, але ось уже декілька років, як воно прижилося й у нас.

Вже більш як 18 століть існує свято всіх закоханих. Хоча кажуть, що відзначати його почали ще раніше: в основі його лежить Римське свято Lupercalia – фестиваль еротизму на честь богині кохання Juno Februata. Всі полишали свої справи і починались веселощі. Свято мало свої обряди. Метою свята було знайти свою половинку, і, як наслідок, після святкування створювалося дуже багато нових сімей.

У цей час (історія датується приблизно 269 роком), імператор Клавдій II збирався підкоряти світ, але римська армія була дуже мало чисельною, не вистачало солдатів для військових походів, що ставало на заваді завойовницьким планам імператора. Тоді Клавдій II заборонив обряд вінчання. Але закохані серця не знали перешкод. І ось єпископ Валентин нехтує забороною тирана: обряди вінчання вершаться таємно. Проте імператор має кругом свої приспішників і дуже скоро Валентина кидають у тюрму.
За декілька днів до страти до нього приводять дівчину, дочку одного з тюремників, яка була тяжко хворою. Валентин був її останньою надією, бо він мав дар цілителя. Користуючись цим своїм даром, Валентин виліковує її, але йому самому вже допомогти не можна. Страту призначено на 14 лютого. За день до страти Валентин попросив у тюремника папір, ручку, чорнила і написав дівчині прощального листа. 14 лютого 270 року його було страчено. А дівчина прочитала записку, де Валентин освідчувався їй у своєму коханні. Він підписав її: "Твій Валентин".
За іншою версією, цей лист призначався дітям і друзям Валентина, який віддано любив їх.
Було це так чи інакше, але листи та записки у день Святого Валентина є цілком природними і навіть необхідними, як данина традиції, що сягає у давні віки.
У 496 році римський папа Геласіус оголосив 14 лютого святом – Днем Святого Валентина. З того часу закохані шанують Святого Валентина і вважають його своїм заступником. У цей день стало дуже популярним влаштовувати весілля і вінчання. Кажуть, що це залог вічного кохання.
Яке ж свято обходиться без вітальних листівок та подарунків? Як відомо, цього дня закохані дарують листівки-валентинки.
Створення першої валентинки приписується Чарльзу, Герцогу Орлеанському (1415 рік), який сидів у цей час у тюрмі, в одиночній камері, і вирішив боротися з сумом і писав любовні послання своїй дружині. Але найбільшої популярності валентинки набули у 18 столітті. Тепер "валентинкою" називають вітальні листівки у вигляді сердечок, з найкращими побажаннями, освідченнями у коханні, або просто жартами. Валентинки можна не підписувати і тоді той, хто їх отримає повинен сам здогадатися, від кого надійшли поздоровлення. Крім листівок люди дарують своїм коханим троянди, оскільки вважається, що ця квітка є символом кохання, цукерки-сердечка та інші предмети у вигляді або з зображенням сердець, а також маленького крилатого ангела Купидона, визнаного символа Дня Святого Валентина.
Придворний літописець англійського двора Семюель Пепіс у кінці 17 ст. написав про те, що 14 лютого закохані можуть обмінюватися сувенірами: рукавичками, перснями і цукерками. На початку минулого століття американці стали надсилати марципани своїм нареченим. З початком виробництва карамелі американці стали видряпувати на цукерках слова, які відповідали святу. Карамельки робили червоно-білими. Червоний колір мав означати пристрасть, а білий – чистоту кохання. У 50-і роки цукерки почали пакувати у картонні коробочки у формі серця.
Так і повелося, що до подарунка на День Святого Валентина обов‘язково потрібно додавати які-небудь солодощі у формі серця – торти, цукерки, печиво, тістечка, шоколад. Крім цього, обов‘язково даруються квіти, найкраще – червоні троянди, і валентинки.

Ось і наші студенти інЕЕК та інМТ вирішили поєднати серця. 17 лютого у клубі "Зодіак" проводилося свято "Перехрестя кохання". У ньому приймали участь студенти перших курсів, дівчата - екологи та хлопці - машинобудівники. У залі панувала тиха інтимна атмосфера, гості також приймали участь у святі, відповідали на запитання про кохання та читали вірші. За допомогою конкурсів та вікторин була обрана пара переможців. А найкращою парою визнали Діму Комара та Дашу Кашлеву. Усі мали чудові враження від побаченого. Свято вдалося!

Останнє оновлення на Четвер, 22 квітня 2010, 11:46