Місце де поєднуються сучасні технології та недоторкана природа PDF Друк e-mail
Написав Манілко Лілія та Свистун Петро
Середа, 17 жовтня 2012, 21:07

16 жовтня екологи знову зібралися у подорож. Щоб гарно відсвяткувати день університету, і залишити незабутні враження про цю подію, викладачем Ін ЕЕК доц., ктн., заступником директора з виховної роботи Іщенком Віталієм Анатолійовичем була організована поїздка в мальовничі та історично цінні, високотехнологічно розвинені місця Буші, що на Ямпільщині.

Як ми дізналися, там збудовано першу у Вінницькій області сонячну електростанцію. На це диво техніки, де виробляється екологічно чиста електроенергія, і приїхали подивитися майбутні інженери екологи. Саме п’ятикурсники спеціалісти та магістри, які ось-ось линуть по країні у пошуках роботи, оцінювали одне з таких місць – "Комплекс сонячної електростанції та Слобода-Бушанської ГЕС". За твердженнями очевидців, робота там цікава, хоч і не з легких, але результат радує душі екологів, понад 12 тисяч кВт в день чистої електроенергії, отриманої в результаті попадання сонячних променів на спеціально встановлені пластини. Співробітник ГЕС допоміг розібратися у технології, та показав тонкощі роботи надскладної техніки.

Висловлюємо подяку директору ТОВ "Енергоінвест" Ковальчуку Олексію Афанасійовичу за можливість відвідати комплекс електростанцій".

В універі було свято
А екологи завзято
Його взяли й прогуляли
В Бушу дружно всі помчали

Поки їхали то грали
Але деякі і спали
В банку, хто я, крокодила
Хоча їм ця гра й не мила

Врешті всі до ГЕС прибули
Й від електрика почули
Як цю ГЕС відбудували
І панелі СЕС додали

Які сонечко приймають
Та у струм перетворяють
В сто рядів їх встановили
А для того щоб робили

Взимку бігать слід багато
І згортати сніг завзято
А то буде струму мало
Коштують вони чимало

Зопів тищі за одну
І притом не золоту
Баксів слід в Китай послати
Щоб панельку вдома мати

Яка сильно не нагріє
І лише нажаль зуміє
Комп середній потягнути
Кавоварку ж не ввімкнути

Про усе це ми дізнались
Із усім сфотографувались
І поїхали назад
Де з скульптур створили сад

Ми по ньому погуляли
Хатку древню розглядали
В башню також залізали
І в печеру завітали

Де колись жили трипільці
Винахідники й умільці
Потім мешкали монахи
Ну а зараз лиш мурахи

Далі в Бушу завітали
Там всі трішки побу...гуляли
В бусік хутко посідали
Де щось трішки поспівали
Й до Сільпо назад примчали

(Анонім)

Оскільки Віталій Анатолійович спеціалізується не лише на ресурсоенергозбереженні, а й на інших цікавих дисциплінах, одна з яких – ландшафтна екологія, екологи відвідали одне з 7-ми чудес України – Гайдамацький Яр. Це каньйоноподібна долина, довжиною 2 км, шириною 100-200 м, вироблена річкою Бушинка у пісковиках венду… Об’єкт має виняткове значення завдяки поєднанню факторів:

- геологічних: якісний розріз нижньої частини могилівської світи венду у покинутому кар’єрі на північному закінченні яру, можливості дослідження косої верствуватості та інших текстур пісковиків;

- геоморфологічних: типовий каньйон, зсувні процеси, різноманітні форми вивітрювання пісковиків, печери, кам’яні водоспади тощо;

- історичних: у с. Буша знайдено залишки культур: трипільського, черняхівського, козацького часів. Можна оглянути залишки фортеці, церкви, старовинного кладовища, покинутого печерного монастиря;

- мальовничих: виняткової краси пейзажі схилів долини, стінок каньйону. Виставка просто неба близько 150 скульптур з ямпільського пісковику.

Урочище привернуло екологів величезним каскадом вивітрених та вимитих пісковиків зі скелями „Гриб”, „Баран”, „Висяча”, „Гайдамацька” з печерою, іншими скелями, а також дубово-грабовими насадженнями на крутих схилах уздовж долини.

Враження неймовірні. Молодші курси екологів уже мріють про поїздку до цих визначних місць. Висловлюємо подяку екскурсоводам, а також нашому чудовому організатору, який постійно дарує студентам незабутні враження та цінний досвід цікавими поїздками, Віталію Анатолійовичу Іщенку. До нових зустрічей.

Інформація про «Гайдамацький Яр» взята з Державної геологічної служби України

Останнє оновлення на Четвер, 25 жовтня 2012, 15:33