Екотуризм Вінниччини PDF Друк e-mail
Вівторок, 02 жовтня 2012, 11:22

Cільський зелений туризм – це прекрасна можливість повернутися до природи, до землі, до свого коріння, суті і стати самим собою. Цю можливість дарує вам наша багата країна! Знайдіть квітку дитинства свого, вмийтеся росою і зустріньте схід Сонця, відпочиньте з вудкою біля тихого озера, покорміть домашніх птахів та тварин, відчуйте тишу сільської місцевості, ознайомтесь з традиціями, народними промислами, відчуйте смак української кухні та гостинність сільського населення.

м. Бар знаходить за 70 км. на захід від м. Вінниця.

Колись місто називалося Рів, як наша річка. У 1537 Бона Сфорца, дружина польського короля Сигизмунда Старого, італійка за походженням, викупила місто у подільського воєводи Станіслава Одровонжа. Наказала будувати фортецю на лівому березі річки Рів, якому в 1540 році було надано магдебурзьке право, пільги від повинностей і назву на честь італійського Барі, рідного королеві міста.

Серед архітектурних споруд цікавими в Барі є кармелітський монастир (кляштор), руїни фортеці часу Бони. Парафіяльний костел святої Анни, споруджений (1866-1934).

Своєрідним є приміщення школи № 4 (до революції - реальне училище). Сьогодні в школі працює відомий місцевий краєзнавець Микола Йолтухівський (д.тел. 8 04341 24615) та музей Слави. Місцевий краєзнавчий музей працює в міському профтехучилищі №8. Музей народного побуту Галини Крамар працює в автошляховому технікумі, де є і Барська кераміка з відомою «зозулею на калині».

В с. Киянівка Антоніна Григорівна Король розповість історію цілющої кринички та надзвичайні властивості її джерела, ходіть спробувати живильної води.

В с. Митки можна відвідати колишній палац адмірала Чіхачова, прогулятись парком, висадженим адміралом для своєї доньки-красуні Софії. Відвідати залишки колишнього спостережного пункту на садибі господарів Яськових, який був колись збудований для захисту від частих нападів татар на село.

В с. Кузинці відвідайте церкву Святого Апостола Іоана Богослова (1898 р.). Познайомтеся з колишнім маєтком пана І. Г. Білянкіна.

В с. Верхівка збереглися палас та парк панів Михальських-Бібікових та цілюще джерело «Бровари».

Від с. Лядова до с. Гармаки можна бачити та відвідати довготривалі вогняні споруди Великої Вітчизняної війни (Дзоти)

В с. Гайове (5 км від м. Бар на Північ) знаходиться офіс Вінницького обласного осередку Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні в будинку культури.

також на базі гостинної садиби "Подільська родина" працюють різноманітні відпочинково-пізнавальні програми. Наприклад:

Відпочинкова програма для дітей «Цікаве село Гайове».

10.00 приїзд в с. Гайове (Вінниця-Гайове 80 км.).

Розподіл на дві групи. Групи по черзі відвідають три майстер-класи, міняючись.

10.00-11.30 майстер-клас «Пташка щастя». Виготовлення власноруч пташок Щастя та випікання їх. Знайомство з сільським побутом. Готові пташки Щастя можна з’їсти запивши домашнім молоком.

11.30–12.15. майстер-клас «Щаслива корова». Звідки береться молоко. Що корова їсть. Як доїти корову. Випробовування на тренажері «Корова Ласуня». Спостерігання процесу приготування творогу. Дигустація домашніх сирників та творогу з сметаною.

12.15–13.00 майстер-клас «Іграшка-мотанка» Виготовлення  власноруч із сіна іграшки. Собі сувенір на пам’ять.

13.00–14.00. Піші прогулянки місцевою природою. Збирання польових квітів. Виплітання віночків. Катання на возі. Та додатково, за власним бажанням - верхова їзда на кобилі Маша (5 хв. – 5 грн.).

14.00–15.00 Приготування в казані на вогні «Каші з топора».

Джерело: http://greentour.vn.ua

Останнє оновлення на Понеділок, 08 жовтня 2012, 15:45