Поїздка на метеостанцію PDF Друк e-mail
Написав Свистун Петро та Лілія Манілко
Вівторок, 07 червня 2011, 09:17

Поїздка на метеостанцію
6 червня студенти третього курсу Інституту екології та екологічної кібернетики відвідали метеостанцію, що знаходиться у а/п Гавришівка, Вінницької області. Захопливу та цікаву екскурсію організував к.т.н., доцент Ігор Володимирович Васильківський.

Під час відвідування метеостанції студентам розповідали про роботу метеорологів, демонстрували прилади та обладнання, які вони використовують. Показали процес відслідковування погоди та обробки даних для формування прогнозу. Студенти познайомились з цінними працівниками метеостанції, які з люб'язністю поділилися досвідом та розповіли цікаві ситуації, що складались у них на роботі.

На сьогоднішній день працівники метеостанції, що знаходиться в Гавришівці, готують прогноз погоди як для авіації, так і для народного господарства. Хоча літаки зараз побачити можна дуже рідко, спеціалісти не втрачають досвіду і роботу виконують, як потрібно: в двох напрямках. Прогноз погоди починається зі "Старту", тобто метеомайданчика, де розташовані всі прилади.
- На вулиці сніг, дощ, вітер, а все одно потрібно щогодини виходити на вулицю та дивитися показники на кожному приладі, - розповідала начальник авіаційно-метеорологічної станції цивільної Марина Горбата. - Із роками вдосконалюються прилади, все стає більш автоматизоване. Та все одно зволікати ніколи. Приміром, в одну й ту саму хвилину по всьому світу вимірюють тиск. Після того як метеорологи знімуть усі показники, спеціалісти обробляють інформацію та в єдиному закодованому міжнародному коді передають диспетчеру. Потім цю інформацію отримують у Києві та Одесі, де її наносять на карту й використовують для підготовки багаторічних даних.
- Коли вже є дані зі "Старту", за допомогою синоптичних карт наносимо напрямок, швидкість вітру та інші явища, - показує кольорові спеціальні олівці інженер-синоптик Павлина Дуржинська. - Після цього складаємо прогноз, що іноді дуже важко зробити. Чим гірші погодні умови, тим складніше. Проте щодня щось нове, погода ніколи не повторюється, що дуже цікаво.

Ігор Володимирович Васильківський не лише влаштував цікаву пригоду для студентів, а також допоміг поглибити знання з дисциплін, які він викладає. Студенти наглядно побачили те, про що читали у книгах та слухали на лекціях. Дякуємо за інформативну подорож!!!

Останнє оновлення на Середа, 15 червня 2011, 04:47