Майстер-клас з писанкарства PDF Друк e-mail
Написав ekventor68
Понеділок, 24 квітня 2017, 22:11

У Світлу cереду у культурно-мистецькому і просвітницькому Центрі ВНТУ Марина Верхова провела для студентів майстер-клас з писанкарства.

Марина Верхова — член Національної спілки народних майстрів України і Координаційної ради з питань розвитку і пропаганди писанкарства в Україні.

Саме вона зініціювала у Вінниці фестиваль «Українська писанка», який відбувається у місті над Бугом щотрироки і збирає писанкарів з усієї України.

Пані Марина має власну колекцію писанок — понад дві з половиною тисячі експонатів. Персональні виставки майстрині експонувалися у Києві, Вінниці та Львові.

«Подільська писанка має переважно чорне тло, — розповідає майстриня. — Чорний колір — це колір землі, а не трауру. Врешті ж — смерті немає. Смерть — це перехід в інший світ, адже життя вічне».

Але зі студентами пані Марина почала творити писанки зі світлих кольорів.

Майбутні екологи — першокурсники інституту екологічної безпеки і екологічного моніторингу (групи ЕКО-16 та ТЗД-16) та другокурсники факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії (група 2ПІ-15) вправно виводять воскові сакральні візерунки нехитрим і мудрим приладдям — писочками. Це невеликі патички, до котрих з одного боку приєднана невелика лієчка з фольги.

Дехто зі студентів послуговується книгами Марини Верхової «Писанки Поділля» і «Великодня писанка». Інші уточнюють свої мистецьке дійство безпосередньо в майстрині.

Приязна й талановита, вона охоче ділиться своїм мистецьким набутком з усіма зацікавленими, радо відповідає на запитання:

«Займаюсь писанкарством уже 24 роки. Ого, навіть самій не віриться! Почалось усе з моїх учнів. Малювали з дітьми писанки, я тоді викладала у школі образотворче мистецтво. Діти просили, аби принесла зразки писанок. Ви не уявляєте, з яким захопленням і завзяттям дітлашня прикипіла до цього діла. Тоді я зрозуміла, що «генетичний код нації» — це не абстрактне поняття. Згодом писанкарство перетворилося в захоплення, а потім і в частину мого життя».

Писанка, вона здатна усе поставити на свої місця, подарувати гармонію, лад.
«Це найдієвіша арт-терапія. — Посміхається пані Марина. — Якщо зацікавитеся писанкарством, ви уже не зможете зупинитися. Я, коли потрапляє до рук нова збірка, нова книжка про писанки — сприймаю, як скарб. Писанки дають розуміння того, що таке щастя. Щастя — це любов до життя в усіх його проявах».
Свою нову книгу «Подільська писанка» пані Марина присвятила своїм батькам. Їхнє фото, авторства Оксани Верхової, сестри пані Марини, зустрічає читача на самому початку книги. Фото, котре уособлює аристократизм істинного українства, його довершеність, самодостатність і справжність.
«Я щаслива, що моя книга «Великодня писанка» уже розійшлася по усьому світу. Що вона людям цікава, що вона показує світові нас».