Завершився ІІ Міжнародний конкурс найкращих робіт з комп’ютерного моніторингу стану довкілля України серед учнів та студентів PDF Друк e-mail
Середа, 10 червня 2015, 13:50

Завершився ІІ Міжнародний конкурс найкращих робіт з комп’ютерного моніторингу стану довкілля України серед учнів та студентів, який проводився у березні–травні 2015 року відповідно до рішення Громадської ради при Міністерстві екології та природних ресурсів України від 16 грудня 2014 року, № 3 та наказу ректора Вінницького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України від 27 лютого 2015 р., № 51. Подібний конкурс у ВНТУ пройшов вп’яте (у 2014 р. – на міжнародному рівні, а у 2008, 2012, 2013 рр. – на рівні Вінницької області).

Конкурс проводився у два тури: І тур (у мережі Інтернет через веб-сайт конкурсу http://ecomon.vntu.edu.ua/ протягом 1-14 травня), ІІ тур (м. Вінниця, ВНТУ, 22 травня).
На конкурс було подано 52 роботи з 9 регіонів України (з м. Київ та з Вінницької, Хмельницької, Житомирської, Херсонської, Миколаївської, Одеської, Чернігівської, Сумської областей), у т.ч. 12 робіт учнів та 40 робіт студентів. Є одна студентка-учасниця з Еквадору. У І турі (оцінювання у веб-системі) було відібрано 33 роботи з 8 регіонів України (відсіялась робота з Хмельниччини).
22 травня 2015 року (Міжнародний день біорізноманіття) у Вінницькому національному технічному університеті пройшов ІІ тур конкурсу. Учасники зробили доповіді та відповіли на поставлені журі запитання. В результаті за сумою двох (І та ІІ) турів переможцями стали 20 робіт, у т.ч. 9 робіт учнів та 11 робіт студентів з Еквадору та 6 регіонів України (відсіялись роботи з м. Київ та Чернігівської області): Вінницька область – 14, Одеська – 2, по 1-й роботі – Житомирська, Миколаївська, Сумська, Херсонська.
Кількість переможців по номінаціях у ІІ турі:

• основні номінації:
  • «Найкраще інформаційне наповнення» – 6;
  • «Найбільш аналітичне дослідження» – 6;
  • «Найкраща комп’ютерна реалізація» – 5;
  • за рішенням журі та оргкомітету було введено 2 додаткові номінації:
  • «Найкраща робота в галузі біорізноманіття» – 2;
  • «Найкраща комп’ютерна графіка з екологічної тематики» – 1.

Роботи стосувались моніторингу довкілля та його забруднення, моніторингу біорізноманіття, моніторингу довкілля з використання безпілотних літальних апаратів, поводження з відходами, радіомоніторингу, гідрометеомоніторингу тощо.
Було проведено підсумкове засідання, в якому взяли участь члени оргкомітету та журі – голова Громадської ради при Мінприроди Валентин Савицький, його заступник з питань науки та освіти Тетяна Годовська, голови комісій цієї ж ради: з питань освіти, науки та євроінтеграції – Віталій Мокін та з питань агроекології – Володимир Фещенко, головний гідролог Басейнового управління водних ресурсів р. Південний Буг Юрій Гавриков, директор Інституту екологічного безпеки та моніторингу довкілля ВНТУ Василь Петрук.
Було оголошено переможців конкурсу, яким були вручені дипломи та призи від спонсорів (кольорові принтери з вбудованими сканерами і ксероксами, зарядні пристрої на сонячних батареях та флешки). Керівники робіт-переможців отримали подяки. Спонсорами конкурсу є Громадська рада при Мінприроди, МБО «Фундація «Зелений КІТ», ПП «Інтер-Еко» та ТОВ «Він Інтерактів». Фотогалерея (69 високоякісних фото) розміщена на сайті ВНТУ: http://photo.vntu.edu.ua/408/?page=4&lang=0
Потім Громадська ради при Мінприроди в особі Володимира Фещенка вручила грамоти та подяки найбільш активним організаторам та членам журі цього конкурсу.
Конкурс планується проводити і в наступному році – слідкуйте за оголошеннями на сайті конкурсу http://ecomon.vntu.edu.ua/

Останнє оновлення на Четвер, 11 червня 2015, 11:00