Вінницький обласний конкурс з моніторингу стану довкілля серед студентів та учнів PDF Друк e-mail
Написав Administrator   
Вівторок, 28 лютого 2012, 16:20

Скачати програму ГІС "Рідна природа"

У Вінницькому національному технічному університеті пройшло урочисте засідання з підведення підсумків Вінницького обласного конкурсу з моніторингу стану довкілля серед студентів та учнів, який проводився протягом березня-квітня 2012 року. Конкурс проведено вперше Вінницьким національним технічним університетом (ВНТУ) спільно з управлінням освіти і науки Вінницької облдержадміністрації та Держуправлінням охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області (ДУ ОНПС ВО). У 2008 році він був проведений тільки за участі ВНТУ та ДУ ОНПС ВО.

 

Конкурс проводився у номінаціях “Найкраще інформаційне наповнення”, “Найбільш комплексне дослідження”, “Найкраща комп’ютерна реалізація”. Приймались роботи як індивідуальні, так і від колективів учнів та студентів. Основними завданнями Конкурсу є такі:  формування творчого покоління молодих науковців та практиків для різних галузей суспільства, пов’язаних із природоохоронною діяльністю; формування та стимулювання навичок пошукової та дослідницької роботи серед кіл учнівської та студентської молоді; популяризація і підтримка кращих природоохоронних робіт, що гідно представляють нашу область; підвищення інформаційної та екологічної культури суспільства; збирання і надання інформації для користувачів про сучасний стан довкілля Вінницької області та шляхи його покращення тощо.

До участі в Конкурсі приймались або оригінальні аналітичні дослідження, або колекції фото- чи відеоматеріалів, які ілюструють стан об’єктів дослідження, із прив’язкою до карти Вінницької області, аналітичне дослідження, або програмні продукти, присвячені актуальним екологічним проблемам Вінниччини. Перевага надавалась роботам, які містять конкретні пропозиції щодо покращення стану довкілля з прикладами того, як це вже зроблено у Вінницькій області та за її межами, в першу чергу, самими авторами робіт.

Ідея проведення конкурсу належить доктору технічних наук, професору Мокіну В.Б., який не тільки є завідувачем однієї із кафедр ВНТУ, які готують екологів, а й членом Міжвідомчої комісії з моніторингу довкілля Вінницької області, радником Голови Державного агентства водних ресурсів України, експертом екологічних проектів ООН, Єврокомісії та ОБСЄ, членом Басейнових рад Південного Бугу та Дніпра.

У 2012 році на конкурс подано 18 робіт, у т.ч. 9 робіт студентів ВНТУ та 9 робіт учнів із навчальних закладів Вінниці, Гнівані, Кирнасівки, Крижополю та с. Глибочок Тростянецького району. Наймолодшому учаснику 14 років, найстаршому – 23.

 

 

 

 

Роботи присвячені комплексному моніторингу м. Вінниці та Вінницького району, розробці тематичних карт про стан довкілля Вінницької області, альтернативній енергетиці,  дослідженню закономірностей зміни стану та якості води у річках та озерах області, утилізації відходів, стану колодязної води у м. Вінниці, моделюванню та картографуванню поширення забруднень від викидів підприємств тощо. Більшість робіт містить прив’язку даних до карти Вінницької області, є багато оригінальних досліджень, ідей та пропозицій щодо покращення стану довкілля області. Чимало робіт будуть цікаві для використання державним екологічним установам нашої області.

Оцінювання робіт у І (відбірковому) турі здійснювала Конкурсна комісія у складі відомих у Вінницькій області фахівців, вчителів та викладачів з питань екології та інформаційних технологій.  Найбільше зацікавлення членів журі викликали роботи, присвячені створенню комплексу тематичних карт екологічного стану Вінницької області (Войтенко Л.О., Жак А.В.); розробці геоінформаційної системи екологічного паспорту Вінницького району (Костик В.І.); інтернет-ресурсу з даними МіськСЕС про колодязі м. Вінниці (Києнко-Романюк Є.С.); учнівському проекту використання сонячної енергії (Парфенюк М.В.); дослідженню фітовітальності деревних рослин в межах міста Вінниці шляхом визначення стану довкілля по листю і хвої дерев та ін. (Турчик М.М., Свистун П.В.); дослідженню рівню води в річці Козириха (Процишен О.А.), причому учень самостійно проводив усі вимірювання; автоматизації моделювання поширення забруднюючих речовин від викидів стаціонарних джерел найбільших ТЕС України з виведенням карти забруднення просто в Інтернет у Google Maps (Дзюняк Д.Ю.); аналізу екологічного стану Гніванських озер під впливом техногенного забруднення (Просяновська М.І.) (учениця сама проводила визначення хімічних показників якості води).

24 квітня (Міжнародний день солідарності молоді) о 9.00-12.00 у ВНТУ пройшов фінал (ІІ тур) Конкурсу, де контрольні завдання дозволили визначити хто із призерів Конкурсу посів І, ІІ та ІІІ місця. Тоді ж 24 квітня о 15.00 у конференц-залі ВНТУ відбулось підведення підсумків та урочисте вручення грамот та призів учасникам та переможцям Конкурсу. Вручення грамот та призів здійснювали співголови Оргкомітету конкурсу начальник управління освіти і науки Вінницької облдержадміністрації Івасюк І.Д., ректор ВНТУ Грабко В.В. та заступник Голови Оргкомітету – директор інституту, завідувач кафедри Інституту екології та екологічної кібернетики ВНТУ Мокін В.Б. Через велику кількість робіт, поданих на номінацію «Найбільш комплексне дослідження», призові місця присуджувались окремо серед учнів та окремо серед студентів. Серед 4-х перших місць два посіли учні і два – студенти. Причому перше місце посів наймолодший учасник конкурсу Роїк Б.В. (Крижопільська СЗШ № 1, 8 клас). Цікаво, що І місце посів студент 4-го курсу ВНТУ Києнко-Романюк Є.С., який у 2008 році, ще будучі учнем, на цьому ж конкурсі, але з іншою роботою, посів 3 місце.

Учасники, які посіли перші місця, отримали кольорові принтери, із вбудованим у них сканером і ксероксом, інші місця – цифрові фотоапарати, веб-камеру, флешки на 8 Гб, мишку, зарядні пристрої на сонячних батареях та ін. Ті, хто не став призером також отримали заохочувальні призи та грамоти за підписом співголів Оргкомітету Грабка В.В., Івасюка І.Д. та начальника Держуправління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області Крисько В.Г. Спонсорами Конкурсу були відомі в Україні та за кордоном вінницькі компанії: ТОВ «ГІСІНФО», ТОВ "Арісент Україна", ТОВ "Орнеон", ТОВ «Інтер-Еко» та ТОВ "Інтехсервіс-В".

В кінці засідання виступили Івасюк І.Д., який запевнив, що цей конкурс стане регулярним, причому, можливим є збільшення кількості номінацій. Він запропонував усім подавати ще більше робіт. До цього виступу приєднався начальник відділу моніторингу, зв'язків з громадськістю та документального забезпечення Держуправління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області Фінклер В.В. Від імені Оргкомітету Мокін В.Б. повідомив, що у наступному навчальному році цей конкурс буде розпочато вже у жовтні, а інформація про усі роботи конкурсу 2012 року буде розміщена на сайті конкурсу – на сайті Інституту екології та екологічної кібернетики ВНТУ http://ineek.vntu.edu.ua

24 квітня – це Міжнародний день солідарності молоді, Міжнародний день захисту лабораторних тварин, а ще рівно 128 років тому Грінвіч був затверджений як місце проходження нульового меридіану, 31 рік тому було представлено перший персональний комп'ютер IBM, 22 роки тому запущений орбітальний телескоп Хаббл.

Положення про Конкурс викладено на сайті Інституту екології та екологічної кібернетики (ІнЕЕК) ВНТУ, управління освіти і науки Вінницької облдержадміністрації та Держуправлінням охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області.

 

Результати
Вінницький обласний конкурс з моніторингу стану довкілля
серед студентів та учнів у 2012 році

 

№ п/п

ПІП

Студент чи учень

Керівник

Тема роботи

Місце навчання
(з назвою населеного пункту і класом/курсом)

Кількість балів за оцінками Конкурсної комісії

Зайняте
місце/тип грамоти

Номінація «Найкраще інформаційне наповнення»

1

Роїк Богдан Віталійович

Учень

Боса Тетяна Григорівна

Вплив антропогенних чинників на екологію України

Крижопільська СЗШ № 1, 8 клас

65

І місце

2

Костик Василь Іванович

Студент

Ящолт Андрій Русланович – доцент ВНТУ

Розробка екологічного паспорту Вінницького району за допомогою системи «Рідна природа»

ВНТУ, 3 курс

74

ІІ місце

3

Парфенюк Марина Вікторівна

Учень

Сажнєва Ольга Василівна

Автомайстерня майбутнього. Використання сонячного джерела енергії

Вінницьке вище професійне училище сфери послуг, І курсу групи №20

74

ІІІ місце

4

Ткаченко Дмитро Анатолійович

Учень

Романюк Ольга Миколаївна

Поліпшення стану довкілля мікрорайону хутора Шевченко м. Вінниці

Вінниця, ДНЗ «Центр професійно-технічної освіти торгівлі та харчових технологій»

58

Заохочувальна грамота

5

Босий Дмитро Борисович

Учень

Боса Тетяна Григорівна

Екологія Вінниччини. Стан води і її значення для людини

Крижопільська СЗШ № 1, 11 клас

55

Заохочувальна грамота

 

Номінація «Найбільш комплексне дослідження серед учнів»

6

Бакай Євгеній Іванович

Учень

Новицька Лариса Віналієвна – вчитель школи № 18

Побутові відходи та способи їх утилізації

Загальноосвітня школа I – III ступенів № 18
Вінницької міської ради, 11 клас

64

І місце

7

Процишен Олександр Анатолійович

Учень

Шпак Ніна Петрівна

Дослідження рівня води в річці Козириха

Смт. Кирнасівка, Кирнасівська ЗШ І-ІІІ ступенів
Тульчинського району, кл. 11

75

ІІ місце

8

Просяновська Марина Іванівна

Учень

Адлер Світлана Михалівна

Покращення екологічного стану озер прилеглих до території Гніванського ДПТНЗ

Гніванський професійний ліцей ім. двічі Героя Радянського Союзу Р.Я. Малиновського

75

ІІІ місце

9

Бакай Євгеній Іванович

Учень

Новицька Лариса Віналієвна – вчитель школи № 18

Малі річки Вінниці

Загальноосвітня школа I – III ступенів № 18
Вінницької міської ради, 11 клас

62

Заохочувальна грамота

10

Притика Настя Олександрівна

Учень

Кочубей Любов Михайлівна

Життя зеленій красуні

Глибочанська СЗШ,
9 клас

54

Заохочувальна грамота

Номінація «Найбільш комплексне дослідження серед студентів»

11

Гурко Ольга Василівна

Студент

Крижановський Євгеній Миколайович – доцент ВНТУ

Дослідження тенденцій використання фосфатних миючих засобів у Вінницькій області та їх впливу на стан поверхневих вод

ВНТУ 1 курс магістратури
(5 курс)

73

І місце

12

Колективна робота:
Турчик Марина Михайлівна, Свистун Петро Вікторович

Сту-денти

Робота подана
без керівника

Дослідження фітовітальності
деревних рослин в межах урбоекосистеми на прикладі
міста Вінниці

ВНТУ, 4 курс

76

ІІ місце

13

Войтенко Леся Олександрівна

Студент

Крижановський Євгеній Миколайович – доцент ВНТУ

Розробка комплексу тематичних карт екологічного стану Вінницької області

ВНТУ 1 курс спеціалітету
(5 курс)

74

ІІІ місце

Номінація «Найкраща комп’ютерна реалізація»

16

Києнко-Романюк Євгеній Сергійович

Студент

Крижановський Євгеній Миколайович – доцент ВНТУ

Розробка інтернет-ресурсу з даними про колодязі
м. Вінниці

ВНТУ, 4 курс

79

І місце

14

Жак Анжеліка Володимирівна

Студент

Крижановський Євгеній Миколайович – доцент ВНТУ

Аналіз екологічного стану поверхневих вод Вінницької області засобами
ArcGIS 3D Analyst

ВНТУ 1 курс магістратури
(5 курс)

83

ІІ місце

15

Дзюняк Дмитро Юрійович

Студент

Горячев Георгій Володимирович – доцент ВНТУ

Моделювання поширення забруднюючих речовин від викидів стаціонарних джерел найбільших ТЕС України

ВНТУ, 1 курс спеціалітету
(5 курс)

80

ІІІ місце

17

Мальований Вячеслав Григорович

Студент

Мокін Віталій Борисович – професор ВНТУ

Комплексні рішення

ВНТУ, 4 курс

53

Заохочувальна грамота

18

Кузик Олег Григорович

Студент

Войтко Вікторія Володимирівна – доцент ВНТУ

Мальовничі місця Вінниччини

ВНТУ, 4 курс

50

Заохочувальна грамота

Усього робіт – 18                   Усього учасників – 18
Один учасник подав 2 роботи, в одній роботі – 2 автори
Усього робіт учнів – 9                        Усього робіт студентів – 9
«Найкраще інформаційне наповнення» – 5 робіт
«Найбільш комплексне дослідження» – 8 робіт, у т.ч. 3 роботи студентів та 5 робіт учнів – визначені призери окремо серед студентів і серед школярів
«Найкраща комп’ютерна реалізація» – 5 робіт
Усього призових місць – 12.
Вік учасників від _14_(учень), до __23__ (студентка) років.

 

Положення про Вінницький обласний конкурс з моніторингу стану довкілля серед студентів та учнів

Скачати програму ГІС "Рідна природа"

Останнє оновлення на Понеділок, 08 жовтня 2012, 15:47