Загальна інформація про наукову роботу НДЛ СПС PDF Друк e-mail
Середа, 14 квітня 2010, 07:14
Наукові розробки науково-дослідної лабораторії спектрофотометрії природних середовищ (НДЛ СПС) кафедри екології та екологічної безпеки:

1.Автоматизована система для контролю оптичних параметрів водно-дисперсних середовищ і екологічного моніторингу.
2.Комп'ютерно-вимірювальна система діагностики стану нормальних і патологічних біотканин за спектрами їх дифузного відбивання.
3.Інтерактивна інформаційно-вимірювальна спектрофотометрична система з встановленими поляризаційними елементами для діагностики біотканин та гуморальних середовищ.

В 2002 році почалась виконуватись на кафедрі держдоговірна тематика "Дослідження тіл яскравості за методом глибинного режиму для екологічного моніторингу дисперсних середовищ". Метою даної роботи є дослідження тіл яскравості (індикатрис розсіяння) дисперсних світлорозсіювальних середовищ за методом глибинного режиму для вирішення проблем екологічного моніторингу.

За 1999-2001 роки виконана держдоговірна тема "Дослідження спектрів інтактної і ушкодженої біотканин для неінвазивної діагностики". Мета  роботи – дослідити експериментальним шляхом оптичні спектри поглинання та дифузного відбивання інтактної та ушкодженої біотканини з допомогою виносного інтегрувального зонда, а також їх індикатрис.

В 2001 році була виконана госпдоговірна науково-дослідна робота "Розроблення екологічно чистих технологій знезараження та практичного використання продуктів переробки непридатних  пестицидів". Мета проекту: розроблення екологічно чистих технологій знезараження та практичного використання продуктів переробки некондиційних пестицидів, накопичених у Вінницькій області.

В 2002 році виконана госпдоговірна науково-дослідна робота "Наукове обгрунтування регіональної програми поводження з токсичними відходами".

В 2004 році виконана госпдоговірна науково-дослідна робота "Розроблення технічного завдання на проектування устаткування для термічного знешкодження непридатних ХЗЗР".

За замовленням Державного фонду фундаментальних досліджень МОНУ міжнародні науково-дослідні україно-білоруські проекти разом з Інститутом фізики ім.Б.І.Степанова АН Бєлорусі:

2005-2006 "Розробка нових принципів діагностики стану нормальних і патологічних біотканин за спектрами дифузного відбивання (теоретичні і експериментальні дослідження)";

2007-2008 "Розробка інтерактивних оптичних засобів для діагностики біотканин та гуморальних середовищ на основі спектрофотометрії та  поляриметрії".

Лабораторія спектрофотометричних досліджень.
Старший науковий співробітник Васильківський І.В. під час обробки
експериментальних результатів.

Головний науковий співробітник каф. ХЕБ, д.т.н., професор Петрук В.Г. та м.н.с. Чорноволик Г.О. під час обговорення результатів наукового експерименту отриманих на розробленій ними інтерактивній спектрофотометричній системі неінвазивної діагностики патологій біотканин